A lehetőségek végtelen tárháza.
Alapvetően pénztárca függő a történet.
Ha tematikus esküvőt szeretnél, akkor nagyon de nagyon sok pénzt kell ráfordítanod a dekorációra, kapcsolódó elemekre, hogy az ne gagyi hanem valóban színvonalas legyen. A nagy mellélövések általában az „Alíz csodaországban” koncepciónál fordultak elő az elmúlt években.
Amire minimálisan szükségetek van, egy főasztali dísz, amely egyben tapadó korongocskájával autódíszként is funkcionál. Kell egy menyasszonyi csokor, dobó csokor - ha nincs túl a 35 éven a szingli lánycsapat – mert akkor elég nehéz mozgósítani őket. Továbbá szülőköszöntő csokor a két anyukának. Ha körasztalokkal számolsz, akkor egy asztalra egy kisebb elterülős vagy pedig a fejek fölé magasodó virágcsokor kell, ami nem takarja ki a szemközt ülő asztaltársat.
Ha táblaasztalokkal / kocka, téglalap alakúak/ lesz berendezve a terem, kb. 8 főre egy virágdekor amivel előzetesen tudtok kalkulálni. Ez az alap. Árban kb. 80.000-120.000 forint között ha egy 100 fős lagziról beszélünk.
Még olyan nem volt, hogy a barátok, rokonok akik megígérték betartották volna a szavukat és ők dekoráltak volna. Teljesen reménytelen, hogy a menyasszony az esküvő napján még virágokat rendezget, ültető kártyát rak ki. Bízzatok meg ezzel dekorost, virágkötőt. A helyszínen, étteremben dolgozó csapat nem dekoratőrökből áll, jobb helyeken nem is vállalják a terem díszítését. Szintén ritkán vállalják az ültető- és menükártyák kirakását, ez nem egy pár perces mulatság, pláne ha az ember ehhez egy megfejthetetlen ülésrendet kap. Csupán jóindulatból hányszor elvállaltam és meg is bántam. Az ültetőkártyákon, ülésrenden a nevek nem egyeztek, hiányzott és nem volt egyértelmű.. hálát nem viszont szó szerinti lebaszást kaptam az egyébként is esküvőjük napjára menyaszörnyekké váló asszonykáktól.
A dekort ki kell próbálni a helyszínen, feldíszíteni egy asztalt kompletten.
Lehet, hogy fehér de mintás abroszt adnak, az anyaga nem passzol az általatok tervezett futóhoz és sok más kellemetlen meglepetés így megelőzhető. Kérjetek egy tálat is, a tányérokat, poharakat és nézzétek meg az összképet mielőtt vagyonokat költenétek el hülyeségekre.Vegyétek figyelembe a helyszín, terem stílusát, hangulatát és színvilágát. Így nagyon nem tudtok hibázni.
Ha futót szeretnétek az asztalra akkor az anyagcsíkokat ne vágjátok le előre, számoljatok még az abrosszal is. A helyszínnek feltétlenül jelezzétek, hogy lesz dekorfutó az asztalon, nehogy megterítsenek korábban, mint a dekoratőr érkezése várható... nem lesznek lelkesek, ha kétszer kell ugyanazt a munkát elvégezniük.
Akkor lesz valóban szép a dekoráció, ha minden pontosan és precízen a helyén van, így tudjátok megteremteni a megfelelő összhatást.
Amiről ritkán esik szó a másnap. Mindenképpen kérdezzétek meg előre, hogy másnap meddig kell lebontani a dekorációt és átadni a termet. Valószínűleg a helyszínen az élet nem áll meg és a termet szeretnék használni még nyitás előtt kitakarítani. Itt fontos kérdés, hogy a helyszín felszámol-e takarítási díjat. A virágdekorációt, anyagokat melyeket a ti virágkötőtök, dekorosotok rakott fel, neki is kell leszednie, tehát érdemes a környéken élő szolgáltató választani...
A szervezők, dekoratőrök remek értékesítők és az az érdekük, – szervezőknek jutalék miatt- hogy minden vackot rátok erőltessenek. Mind roppant kedvesek, bájokak, akár a barátnőitek lennétek. De ezt hívják érdekbarátságnak, nem kell minden cukros, édes dolgot megenni....
Ami praktikus és hasznos: ültetésterv, asztal elnevezés vagy számozás, ajándékasztal, fogasok, hangulatvilágítás, menü- és italkártya.